Svečano obilježen Dan Hercegbosanske županije u Tomislavgradu

U Tomislavgradu je danas u 10:30 sati započelo obilježavanje Dana Hercegbosanske županije, koji se od 2025. godine službeno slavi kao županijski praznik i neradni dan.
Program obilježavanja započeo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen-obilježja poginulim hrvatskim braniteljima. Vijence su položili i svijeće zapalili predstavnici političkog i društvenog života u Hercegbosanskoj županiji, čime je odana počast svim hrvatskim braniteljima koji su svoje živote dali za slobodu hrvatskog naroda.
Središnji događaj bila je svečana sjednica Skupštine Hercegbosanske županije, održana u Kulturno-informativnom centru u Tomislavgradu. Sjednici su nazočili brojni predstavnici kulturnog, društvenog, vjerskog i političkog života iz Bosne i Hercegovine, kao i iz susjedne Republike Hrvatske.
Prigodne govore održali su Mijo Tokić, nekadašnji predsjednik Skupštine HBŽ-a, Jozo Ćosić, predsjedatelj Skupštine HBŽ-a, dr. sc. Ivan Vukadin, predsjednik Vlade HBŽ-a, Ivan Sabolić, veleposlanik Republike Hrvatske u BiH, te dr. Nediljko Rimac, ministar zdravstva u Vladi Federacije BiH.
Svečanu sjednicu dodatno su uveličali učenici Glazbene škole Tomislavgrad, koji su svojim glazbenim izvedbama pridonijeli svečanom ozračju ovog značajnog dana za Hercegbosansku županiju.












