Sjajni Ilija Jukić iz Tomislavgrada osvojio srebrnu medalju na polumaratonu u Bihaću

U prekrasnom ambijentu grada Bihaća, jučer je održan polumaraton koji je po treći put privukao brojne trkače iz različitih dijelova regije. Na stazi dugoj 21 kilometar, koja je certificirana, skoro 300 trkača imalo je priliku testirati svoje granice. Uz polumaraton, organizirana je i utrka na 5 kilometara, obilježena također visokom organizacijskom razinom.

Ilija Jukić, trkač Atletskog kluba Puls Tomislavgrad, ponovno je dokazao svoju iznimnu kvalitetu osvojivši srebrnu medalju u vrlo jakoj konkurenciji. Nakon nedavnog uspjeha na utrkama u Nikšiću, Ilija je u Bihaću nastupio u sjajnoj formi. Postigao je vrijeme od 1 sat, 12 minuta i 25 sekundi, što je samo 11 sekundi više od njegovog osobnog rekorda, s prosječnim tempom od 3 minute i 26 sekundi po kilometru.

Vremenski uvjeti su bili povoljni, osim periodičnih naleta vjetra koji su na pojedinim dijelovima staze predstavljali dodatan izazov za trkače. Ipak, Jukić je uspio održati izvanredan tempo i došao je do cilja drugi, što predstavlja izvanredno ostvarenje za njega i njegov klub.

Srebrna medalja u Bihaću još je jedan dokaz da je Atletski klub Puls Tomislavgrad rasadnik talentiranih sportaša koji svojim uspjesima promoviraju sportski duh i zdrav život. Bravo za Iliju i cijeli tim koji stoji iza njega!