FEYENOORD – DINAMO 0:2 Pobjeda za proljeće u Europi i prvo mjesto skupine

FEYENOORD - DINAMO 0:2 Pobjeda za proljeće u Europi i prvo mjesto skupine

Kolo prije kraja razigravanja u K skupini Europske lige, Dinamo je osigurao plasman u drugi krug natjecanja, ali i prvo mjesto (što Zagrepčanima donosi i financijski bonus od milijun eura).

Prvo je poluvrijeme proteklo u obostrano diskretnoj igri. Dinamo je opreznom i racionalnom igrom držao utakmicu pod kontrolom. S druge strane, momčad Feyenoorda bila je očigledno limitirana kvalitetom budući da su treneru Advocaatu nedostajala čak devetorica standardnih igrača.

Posljednju akciju u prvom dijelu Dinamo je okrunio pogotkom. Turčin Kokcu neutralizirao je u svoj šesnaestercu Kastratija, a Petković s 11 metara pogodio mrežu. Već u 53. minuti Dinamo je (golom Majera) udvostručio rezultatsku prednost nakon odlične akcije Ademija. Do kraja susreta momčad Feyenoorda imala je inicijativu i češće loptu u nogama, ali ništa konkretnije domaći nogometaši nisu uradili pred vratima hrvatskog prvaka.

Valja također spomenuti da je Dinamo i poslije pet odigranih kola jedina momčad u europskim natjecanjima koja još nije primila pogodak!

Semafor

Feyenoord – Dinamo 0:2

Rotterdam – Stadion De Kuip. Bez gledatelja. Utakmica 5. kola K skupine Europske lige: Feyenoord – Dinamo 0:2 (0:1).

Sudac: Chris Kavanagh (Engleska) – 7.

Strijelci: 0:1 Petković (45+5), 0:2 Majer (53)

Najbolji igrač: Arijan Ademi (Dinamo).

Feyenoord (4-3-3): Marsman (6) – Geertruida (5), Spajić (5,5) (od 46. Botteghin 5,5), Senesi (6), Malacia (5,5) – Diemers (5,5) (od 70 Teixeira -), Toornstra (6), Kokcu (5) – Berghuis (6), Linssen (5,5) (od 36. Bannis 5), Narsingh (5).

Dinamo (4-4-1-1): Livaković (-) – Moharrami (7), Lauritsen (7), Theophile (6,5), Gvardiol (7) – Kastrati (6,5) (od 87. Perić -), Jakić (7), Ademi (7,5), Ivanušec (6,5) (od 71. Oršić -) – Majer (7) (od 65. Franjić 6,5) – Petković (6,5) (od 87. Tolić -).