TKD Magone prvi u BiH

88888

Ovaj vikend, u subotu 19.3.2016 održano je državno prvenstvo BiH u taekwondo-u u organizaciji TKD Saveza BiH za sve uzraste. Na prvenstvu je nastupilo 266 natjecatelja iz ukupno 23 kluba.

Magone je nastupio sa 22 natjecatelja koja su se uspjela izboriti za 22 medalje, i to 14 zlatnih, 5 srebrnih i 3 brončane.

Brončane medalje su osvojili Martina Tolo, Anđela Grgić i Sara Tičinović, srebrne su osvojili Elvira Velić, Žana Miloloža, Arnela Sudar, Petra Orlović i Veronika Dolić.

Novi/stari prvaci države i osvajači zlatnih medalja su Eldar Velić, Emina Ortaš, Ivana Džeko, Vedran Ćubela, Antonija Zrno, Petra Ždero, Stefan Đurica, Ivica Mihaljević, Matej Orlović, Saša Viktoria Knežević, Ema Periša, Marija Orlović, Maja Dolić i Imran Omeragić.

Također, osim osvojenih zlatnih medalja, neki borci iz Magone-a proglašeni su najboljim natjecateljima u svojim kategorijama, tako da je najbolji mlađi kadet Imran Omeragić, najbolja mlađa kadetkinja Maja Dolić, najbolji kadet Stefan Đurica, najbolja kadetkinja Petra Ždero i najbolja seniorka Ivana Džeko.

U ekipnom plasmanu, gotovo u svim kategorijama Magone se našao na postolju, mlađe kadetkinje 1 mjesto, kadetkinje 3 mjesto, juniori 3 mjesto, juniorke 3 mjesto, seniorke 1 mjesto.

I naravno za kraj, u ukupnom poretku, između svih klubova Magone Livno osvojio je 1 mjesto i našao se na krovu BiH u taekwondo-u, 2 mjesto osvojio je Poskok Posušje dok je 3 mjesto osvojio HTKD Hvojnica.

Zlatni sponzor kluba Elektroprivreda HZHB.